Vaikuose glūdinti išmintis – geriausias jų kūno ir sielos gydytojas…
tereikia padėti šiai išminčiai natūraliai atsiskleisti ir veikti…

TERAPINĖ GRUPĖ VAIKAMS NUO 4 IKI 7 METŲ

Meno, muzikos, gyvūnų (šuniukų, žirgų) terapijos užsiėmimai prieraišumo terapijos pagrindu – tai, kas vaikams ne tik naudinga, bet ir labai džiaugsminga!

Per mėnesį vyksta 4 UŽSIĖMIMAI:

2 UŽSIĖMIMAI – „šuniukų terapija“:  vaikai bendraus su atitinkamai apmokytais šunimis, paruoštais  pagal Amerikoje „Canines for Christ“ ministerijos naudojamą CGC (Canine good citizen) testavimo sistemą.

Šunų terapija veikia emociškai, sulaužydama neužtikrintumo barjerus bendraujant su šunimi, pripažįstant šunį artimoje aplinkoje, panaikinant agresiją ir autoagresiją vaikuose, mažinant įtampas bei nerimą, formuojant teigiamas vaikų emocijas, ugdant empatiją ir didinant savęs vertinimą. Dalyvaujant šuniui vaikai greičiau perpranta įvairias mokymosi programas; vaikai, turintys klausos ar kalbėjimo sutrikimų, greičiau išmoksta kalbėti  užsiėmimuose dalyvaujant šuniui. Gyja fobija šunims, stiprėja pasitikėjimas gyvūnais.

1 UŽSIĖMIMAS – dailės terapija/ muzikos terapija/sensorinis ugdymas – pakaitomis.

Dailės terapiniai užsiėmimai: naudodami įvairias kūrybines priemones (akvarelę, guašą, molį, vašką, pieštukus ir t.t.) vaikai žaismingai susitiks su savo jausmais ir būsenomis, vidiniais išgyvenimais, baimėmis ir kitomis patirtimis, suteikdami joms apčiuopiamą matomą pavidalą. Mūsų rankų kūrinys – niekuomet nemeluoja, tad vaikams atsivers galimybė priimti savo nepažintas sielos ir širdies kerteles, „išvėdinti“ emocijas bei jausmus, su jais susidraugauti ir kūrybiškai ieškoti išeičių.

Muzikos terapiniai užsiėmimai: muzika –sielos veidrodis,budinantis ir atskleidžiantis vidinius vaikų resursus, kūrybingumą, subtilumą, harmoniją, skatinantis teigiamas emocijas. Mūsų kūną muzika veikia tiesiogiai – vibracijomis, iššaukdama tam tikras fiziologines reakcijas – atpalaiduoja, žadina, sutelkia, reguliuoja, aktyvina, ramina. Muzika – tai kompleksinis stimulas, suaktyvinantis visas smegenų sritis vienu metu ir iššaukiantis kompleksą fiziologinių reakcijų, todėl kiekvienas skirtingai į ją reaguoja. Prisiliesime prie „gyvos“ muzikos garsų bei ritmų, leisime jiems mus veikti ir vesti, patirsime džiaugsmingą buvimą drauge dainuojant, grojant, žaidžiant bei mokantis klausytis ir „išgirsti“, o per tai – atrasti save ir savo santykį su kitais.

Sensorinis ugdymas prieraišumo teorijos pagrindu: vaikai galės rinktis tai, kas jiems įdomu iš įvairių veiklų (kūrybinė veikla prie „šviesos stalo“, aktyvi veikla ugdant vaikų fizinę bei vidinę pusiausvyrą, sensomotorinius pojūčius lavinantys užsiėmimai ir kt.). Šalia esantys suaugę kurs su vaikais saugų, betarpišką, pozityvų ryšį, lydės naujose situacijose, padės susigaudyti savo pojūčiuose bei rasti tinkamiausius sprendimus.

1 UŽSIĖMIMAS – žirgų terapijos elementai: vaikai sužinos apie žirgų auginimą, jų psichologiją, turės galimybę žirgus šerti, glostyti, jodinėti ir augti naujose kompetencijose.

*Siekiant atidžiau stebėti vaikus, pažinti jų kūrybinius interesus, polinkius bei poreikius,  dalis užsiėmimų bus filmuojami. Filmuota  medžiaga bus analizuojama,  vėliau – aptariama su tėveliais.

3 užsiėmimai per mėnesį  vyksta  nuo 18 iki 19.30 (savaitės diena derinama), adresu: M.Jankaus 43, Kaunas. Žirgų terapijos užsiėmimai vyks Kauno (Marvelės) žirgyne – laikas derinamas. 

Grupę sudaro 5-6 vaikai, užsiėmimus vienu metu veda ir stebi 2-3 specialistai.
Užsiėmimų trukmė – 1,5 val., žirgų terapijos užsiėmimo trukmė – 1 val.
Užsiėmimus ves:
psichologė Eglė Baužytė-Draksler
socialinė darbuotoja Kristina Vilytė
gyvūnų terapijos specialistė Ineta Martinkevičiūtė
žirgyno trenerė Daiva Pakulienė
muzikė Ilona Papečkytė